QVMQF576P33-2.5B-10.240.pdf
| Image |  |
| Series | QuikXO | QuikXO | QuikXO | QuikXO | QuikXO |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO |
| Frequency | 500 MHz | 290 MHz | 240 MHz | 120 MHz | 1 GHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | LVPECL | LVPECL | LVPECL | LVPECL | LVPECL |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | ±8ppm | ±8ppm | ±8ppm | ±8ppm | ±8ppm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 43mA (Typ) | 43mA (Typ) | 43mA (Typ) | 38mA (Typ) | 51mA (Typ) |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.102" (2.60mm) | 0.102" (2.60mm) | 0.102" (2.60mm) | 0.102" (2.60mm) | 0.102" (2.60mm) |