    SiTime SIT3372AC-1B2-25NC133.650000
    Part No.:
    SIT3372AC-1B2-25NC133.650000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3372AC-1B2-25NC133.650000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT3372, Elite Platform™
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    133.65 MHz
    Function:
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    92mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    6-PQFD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)