    SiTime SIT3372AC-1B2-30NH70.656000
    Part No.:
    SIT3372AC-1B2-30NH70.656000
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3372AC-1B2-30NH70.656000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 70.6560MHZ LVPECL
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Frequency:
    70.656 MHz
    Voltage - Supply:
    3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±170ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    92mA
    Supplier Device Package:
    6-PQFD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)