    SiTime SIT3372AC-1E2-33NZ74.175820
    Part No.:
    SIT3372AC-1E2-33NZ74.175820
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3372AC-1E2-33NZ74.175820.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
    Frequency:
    74.17582 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±1570ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    92mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)