    SiTime SIT3372AC-2E2-28NE75.000000
    Part No.:
    SIT3372AC-2E2-28NE75.000000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3372AC-2E2-28NE75.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT3372, Elite Platform™
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    75 MHz
    Function:
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±70ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    84mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    6-PQFV (7x5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)