    SiTime SIT3372AC-4E2-30NH35.328000
    Part No.:
    SIT3372AC-4E2-30NH35.328000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3372AC-4E2-30NH35.328000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
    Frequency:
    35.328 MHz
    Function:
    Output:
    HCSL
    Voltage - Supply:
    3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±170ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    97mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)