    SiTime SIT3372AI-1E2-28NC61.440000
    Part No.:
    SIT3372AI-1E2-28NC61.440000
    Package:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3372AI-1E2-28NC61.440000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Frequency:
    61.44 MHz
    Function:
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    92mA
    Supplier Device Package:
    6-PQFV (7x5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)