    SiTime SIT3372AI-2E2-33NC47.934903
    Part No.:
    SIT3372AI-2E2-33NC47.934903
    Package:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3372AI-2E2-33NC47.934903.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 47.934903MHZ LVDS
    Series:
    SiT3372, Elite Platform™
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Frequency:
    47.934903 MHz
    Function:
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    84mA
    Supplier Device Package:
    6-PQFV (7x5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)