    SiTime SIT3373AC-2E2-25NZ500.000000
    Part No.:
    SIT3373AC-2E2-25NZ500.000000
    Package:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3373AC-2E2-25NZ500.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Frequency:
    500 MHz
    Function:
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±1570ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Supplier Device Package:
    6-PQFV (7x5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)