    SiTime SIT3373AC-4E2-33NE491.520000
    Part No.:
    SIT3373AC-4E2-33NE491.520000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT3373AC-4E2-33NE491.520000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
    Frequency:
    491.52 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±70ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)