    SiTime SIT9365AI-4E1-28E150.000000
    Part No.:
    SIT9365AI-4E1-28E150.000000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT9365AI-4E1-28E150.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 150.0000MHZ HCSL
    Frequency:
    150 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)