    SiTime SIT9365AI-4E1-33E125.000000
    Part No.:
    SIT9365AI-4E1-33E125.000000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSIT9365AI-4E1-33E125.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCSL
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT9365, Elite Platform™
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    125 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    HCSL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    6-PQFV (7x5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)