TL780-12CKTE.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TL780-12CKTE.
| Image |  |
| Part Number | TL780-05CKTE | TL780-12CKTER | TL780-05CKC | TL780-15CKC | TL780-12CKC |
| Series | * | * | - | - | - |
| Package/Case | - | - | TO-220-3 | TO-220-3 | TO-220-3 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Tube | Tube | Tube |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Output Configuration | - | - | Positive | Positive | Positive |
| Output Type | - | - | Fixed | Fixed | Fixed |
| Number of Regulators | - | - | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Max) | - | - | 25V | 30V | 30V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - | - | 5V | 15V | 12V |
| Voltage - Output (Max) | - | - | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | - | - | 2V @ 1A | 2V @ 1A | 2V @ 1A |
| Current - Output | - | - | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Current - Quiescent (Iq) | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | - | - | 85dB (120Hz) | 85dB (120Hz) | 85dB (120Hz) |
| Control Features | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | - | - | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C |