F339MX233331MFI2B0.pdf
| Image |  |
| Part Number | F339MX233331MFI2B0 |
| Manufacturer | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Package/Case | Radial |
| Capacitance | 0.033 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |