    YAGEO RT0805BRB0760K4L
    Part No.:
    RT0805BRB0760K4L
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRT0805BRB0760K4L.pdf
    Description:
    RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
    Resistance:
    60.4 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RT0805BRB0760K4L on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT0805BRB0760K4L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0805BRB0760K4L?
    Image RT0805BRB0760K4L
    Part Number RT0805BRB0760K4L
    Product Status Active
    Resistance 60.4 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)