    YAGEO RT0805BRB07619KL
    Part No.:
    RT0805BRB07619KL
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRT0805BRB07619KL.pdf
    Description:
    RES SMD 619K OHM 0.1% 1/8W 0805
    Resistance:
    619 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RT0805BRB07619KL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT0805BRB07619KL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0805BRB07619KL?
    Image RT0805BRB07619KL
    Part Number RT0805BRB07619KL
    Product Status Active
    Resistance 619 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)