UM1450S-28.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UM1450S-28.
| Image |  |
| Part Number | UM1450S-33 | UM1450S-50 | UM1450S-28 | UM1450S-30 |
| Series | UM1450 | UM1450 | UM1450 | UM1450 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Output Configuration | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Output Type | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Number of Regulators | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V | 5V | 2.8V | 3V |
| Voltage - Output (Max) | - | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 150mA | 0.3V @ 150mA | 0.3V @ 150mA | 0.3V @ 150mA |
| Current - Output | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 5 µA | 5 µA | 5 µA | 5 µA |
| Current - Supply (Max) | - | - | - | - |
| PSRR | 40dB (100Hz) | 40dB (100Hz) | 40dB (100Hz) | 40dB (100Hz) |