    Union Semiconductor International Limited UM1450Y-33
    Part No.:
    UM1450Y-33
    Manufacturer:
    Union Semiconductor International Limited
    Category:
    Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
    Package:
    TO-243AA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDUM1450Y-33.pdf
    Description:
    250mA, Low Consumption, Wide Inp
    Manufacturer:
    Series:
    UM1450
    Package/Case:
    TO-243AA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Output Configuration:
    Positive
    Output Type:
    Fixed
    Number of Regulators:
    1
    Voltage - Input (Max):
    16V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    0.3V @ 150mA
    Current - Output:
    250mA
    Current - Quiescent (Iq):
    5 µA
    Current - Supply (Max):
    PSRR:
    40dB (100Hz)
    Control Features:
    Protection Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-89-3
    1. How to order UM1450Y-33 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UM1450Y-33 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UM1450Y-33?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image UM1450Y-33 UM1450Y-28 UM1450Y-30
    Part Number UM1450Y-33 UM1450Y-28 UM1450Y-30
    Series UM1450 UM1450 UM1450
    Package/Case TO-243AA TO-243AA TO-243AA
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Output Configuration Positive Positive Positive
    Output Type Fixed Fixed Fixed
    Number of Regulators 1 1 1
    Voltage - Input (Max) 16V 16V 16V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 2.8V 3V
    Voltage - Output (Max) - - -
    Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 150mA 0.3V @ 150mA 0.3V @ 150mA
    Current - Output 250mA 250mA 250mA
    Current - Quiescent (Iq) 5 µA 5 µA 5 µA
    Current - Supply (Max) - - -
    PSRR 40dB (100Hz) 40dB (100Hz) 40dB (100Hz)
    Control Features - - -
    Protection Features - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)