    Diodes Incorporated P6SMAJ30ADF-13
    Part No.:
    P6SMAJ30ADF-13
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    2-SMD, Flat Leads
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDP6SMAJ30ADF-13.pdf
    Description:
    TVS DIODE 30VWM 48.4VC D-FLAT
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Package/Case:
    2-SMD, Flat Leads
    Series:
    SMAJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    1
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    30V
    Voltage - Breakdown (Min):
    33.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    48.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    12.4A
    Power - Peak Pulse:
    600W
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    D-Flat
    1. How to order P6SMAJ30ADF-13 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the P6SMAJ30ADF-13 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P6SMAJ30ADF-13?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image P6SMAJ30ADFQ-13 P6SMAJ30ADF-13
    Part Number P6SMAJ30ADFQ-13 P6SMAJ30ADF-13
    Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
    Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
    Series - SMAJ
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Type Zener Zener
    Unidirectional Channels 1 1
    Bidirectional Channels - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
    Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A
    Power - Peak Pulse 600W 600W
    Power Line Protection No No
    Applications - General Purpose
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)