| Image |  |
| Manufacturer | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| Series | * | * | - |
| Package/Case | - | - | 6-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete |
| Base Resonator | - | - | Crystal |
| Type | - | - | SO (SAW) |
| Frequency | - | - | 200 MHz |
| Function | - | - | Enable/Disable |
| Output | - | - | LVDS |
| Voltage - Supply | - | - | 3.3V |
| Frequency Stability | - | - | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - |
| Operating Temperature | - | - | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | - | - | 70mA |
| Ratings | - | - | - |
| Mounting Type | - | - | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) | 4-VDFN (3.2x2.5) | - |
| Size / Dimension | - | - | 0.295" L x 0.200" W (7.49mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - | 0.084" (2.13mm) |